moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
AMW wspiera przedsiębiorców

Ograniczenia w handlu i usługach wprowadzone ze względu na pandemię koronawirusa sprawiły, że wielu najemców lokali użytkowych Agencji Mienia Wojskowego straciło źródło dochodów. To głównie właściciele punktów usługowych i handlowych, małej gastronomii i przedszkoli, którzy musieli zawiesić działalność. AMW chce im pomóc i w uzasadnionych przypadkach obniżyć czynsze.

Agencja Mienia Wojskowego przede wszystkim odpowiada za zakwaterowanie żołnierzy. Wypłaca im świadczenia mieszkaniowe z dotacji MON, przyznaje miejsca w internatach, ale też buduje nowe lokale i czasem wynajmuje mieszkania na rynku cywilnym. Pieniądze na ten cel pochodzą m.in. z obrotu nieruchomościami, w tym z wynajmu lokali użytkowych cywilnym przedsiębiorcom. – Wynajmujemy w sumie ponad 1300 nieruchomości, zlokalizowanych w atrakcyjnych punktach Warszawy, Poznania czy Wrocławia. Nasz miesięczny zysk z tego tytułu to ok. 2,5 mln zł – mówi Małgorzata Weber, rzeczniczka AMW.

Wśród najemców Agencji są właściciele sklepów, punktów usługowych, placówek oświatowych, hurtowni, magazynów czy warsztatów. Niektórych, z racji prowadzonej działalności, obecny kryzys wynikający z epidemii COVID-19 nie dotknął tak mocno. Chodzi np. o właścicieli sklepów spożywczych i aptek, które cały czas działają. Ale najemcami AMW są też osoby prowadzące zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, prywatne przedszkola oraz inne punkty usługowe, których działalność, w wyniku sytuacji epidemicznej, musiała zostać zawieszona. I właśnie tej grupie przedsiębiorców AMW postanowiła wyjść naprzeciw i pozytywnie rozpatrzeć ich wnioski o obniżki miesięcznego czynszu.

REKLAMA

– Zdajemy sobie sprawę, że w obliczu kłopotów finansowych nasi klienci mogą w ogóle zrezygnować z prowadzenia działalności, a w efekcie z wynajmu lokalu. Dla nas oznaczałoby to dodatkowe koszty, bo nie tylko stracilibyśmy wpływy z czynszów, ale też sami musielibyśmy ponosić koszty utrzymania lokali, takie jak podatki i opłaty za media – tłumaczy Krzysztof Falkowski, prezes Agencji i dodaje: – Chcemy też pomóc przedsiębiorcom w tej trudnej sytuacji i wzmocnić działania tarczy antykryzysowej wprowadzonej przez rząd.

Do Agencji wystąpiło już ok. 250 przedsiębiorców. Jak zaznaczają jednak przedstawiciele AMW, złożenie wniosku o bonifikatę nie oznacza automatycznej obniżki. Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie przez powołane specjalnie w tym celu komisje, działające przy oddziałach regionalnych AMW. Przy podejmowaniu decyzji o ewentualnej obniżce czynszu najważniejsza jest branża, w której działa dany najemca oraz straty finansowe, jakie poniósł w wyniku sytuacji kryzysowej.

Przedstawiciele Agencji przyznają, że zdarzają się tacy, którzy chcą wykorzystać obecną sytuację i wnioskują o obniżkę czynszu, mimo że kryzys nie wpłynął na prowadzoną przez nich działalność. – Dlatego podkreślam, że naszym celem jest przede wszystkim zminimalizowanie strat najbardziej poszkodowanym. Wiadomo, że właściciel sklepu spożywczego nie musi borykać się z takimi kłopotami, jak np. osoba prowadząca zakład kosmetyczny – mówi Zbigniew Prokopczyk, dyrektor Departamentu Nieruchomości AMW.

Wysokość udzielonej bonifikaty będzie zależała od indywidualnej sytuacji danego przedsiębiorcy.

Szczegółowe informacje na temat bonifikat można uzyskać w oddziałach regionalnych Agencji telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną. Możliwe jest też pozostawianie dokumentów i korespondencji w skrzynkach podawczych zlokalizowanych w każdym z oddziałów. Z uwagi na zagrożenie związane z koronawirusem od 16 marca do odwołania zamknięte są biura obsługi klienta.

Paulina Glińska

autor zdjęć: AMW

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko przeciw wirusowi
 
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Gotowi na „Defendera”
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Agent w generalskich szlifach
Partyzanci rozgromili ubeków
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Army of Medics
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Patrioty z polskimi przyczepami
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
Ćwiczenia z torpedą
Pracowity tydzień flotylli
Nowy wiceminister w MON
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
Koniec kijowskiego snu
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
Przeciwlotnicza Sona
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
Polskie porty bardziej otwarte
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Białe noce podhalańczyków
MON nie wycofuje się z MSPO
Sukcesy sportowców w mundurach
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Na zakupy do sklepu AMW
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Widzieć i nie być widzianym
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Terytorialsi nie stracą dodatku
„Harpun” do walki
Święto żołnierzy służących na misjach
Obradowała Rada Gabinetowa
NATO walczy z koronawirusem
Granatniki dla GROM-u poszukiwane
Podchorążowie za sterami Bielików
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Co z tegorocznym MSPO?
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Wirtualny bieg na Monte Cassino na ostatniej prostej
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Specjalsi świętują
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
F-16 kończą misję w Estonii
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
„Spartan” znów na Mazurach
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Online z mistrzami sportu
Rubiny w walce z epidemią
Amerykanie odmładzają F-16
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
Prawdziwi wojownicy
Akcja krwiodawstwa proobronnych
Na misjach święta inne niż zwykle
„Ratownik” od nowa
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO