moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiana dowódcy 17 Brygady Zmechanizowanej

28 lipca na placu apelowym w Międzyrzeczu gen. bryg. dr Robert Kosowski przekazał dowodzenie 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną (17 WBZ) pułkownikowi Wojciechowi Ziółkowskiemu.

Ta niezwykle ważna ceremonia rozpoczęła się od odczytania decyzji o mianowaniu obecnego dowódcy brygady gen. bryg. dr. Roberta Kosowskiego na nowe stanowisko służbowe. Dowódca 17WBZ od 1 sierpnia br. pełnić będzie funkcję rektora-komendanta Akademii Sztuki Wojennej.

Zwyczajowo przyjętym elementem tego typu uroczystości jest przekazanie sztandaru brygady nowemu dowódcy. Funkcję tę czasowo pełnić będzie obecny zastępca dowódcy brygady płk Wojciech Ziółkowski. Po podpisaniu protokołu przekazania obowiązków na stanowisku dowódcy 17 WBZ i zatwierdzeniu go przez dowódcę Czarnej Dywizji oficerowie złożyli meldunek o zdaniu i objęciu stanowiska.

REKLAMA

Zdającemu obowiązki dowódcy 17 WBZ żołnierze, koledzy, dowódcy oraz generał brygady doktor Dariusz Parylak, dowódca dywizji podziękowali za owocną służbę oraz podarowali liczne upominki i symbole związane ze służbą w wielkopolskiej brygadzie. - Dziękuję Panu za dowodzenie 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną. Proszę pamiętać, że czarny naramiennik to zobowiązanie, wyzwanie i pamięć o tym, że żołnierzem Czarnej Dywizji pozostaję się na zawsze… Jestem przekonany, że atmosfera służby, zbudowane relacje i sposób dowodzenia kreowany przez Pana Generała Kosowskiego będzie w dalszym ciągu wyznaczał kierunki Waszej służby dla Rzeczypospolitej i chwały „Czarnej Dywizji’’ oraz ułatwi przyjęcia dowodzenia nowemu dowódcy – powiedział gen. bryg. dr Dariusz Parylak, dowódca 11 LDKPanc.

Gen. bryg. dr Robert Kosowski dowodził 17 Wielkopolską Brygadą od 2018 roku. Ponad dwuletni okres służby w brygadzie, był czasem intensywnego szkolenia i udziału w wielu ćwiczeniach i treningach krajowych oraz międzynarodowych.

- W związku z zakończeniem przeze mnie zaszczytnej służby w szeregach 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego pragnę serdecznie podziękować za ponad dwa lata współpracy ze wspaniałymi ludźmi z administracji państwowej, instytucji samorządowych, stowarzyszeń, placówek edukacyjnych oraz mieszkańcami. Służba wojskowa we wszystkich jej aspektach jest zintegrowanym dziełem wielu osób, jej jakość zależy od ich mądrości i zaangażowania. Dowodząc Wielkopolską Brygadą, miałem żołnierskie szczęście spotykać na swojej drodze przełożonych, kolegów, mundurowych i osoby cywilne, z którymi wykonywanie zadań było przyjemnością i nauką. Ten czas w mojej zawodowej biografii zachowam w najlepszej pamięci, a zdobyte doświadczenie wykorzystam na kolejnym stanowisku służbowym. Żegnam się z ziemią lubuską, z garnizonami Międzyrzecz, Wędrzyn i Krosno Odrzańskie, ludźmi, z którymi miałem ogromną przyjemność służyć i wierzę, że działania, które razem wykonywaliśmy będą w dalszym stopniu owocować, ku chwale 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej - powiedział gen. bryg. dr Robert Kosowski.

Słowa uznania do swojego przedmówcy skierował także płk Wojciech Ziółkowski: - Życie żołnierza składa się z powitań i pożegnań… w dniu dzisiejszym składam podziękowania panu generałowi dr. Robertowi Kosowskiemu za skuteczność dowodzenia brygadą. Prawem każdego żołnierza jest być dobrze dowodzonym, a bycie dobrym dowódcą nie oznacza umiejętności dobrego rządzenia, ale oznacza umiejętność dobrej współpracy.

Uroczystą zbiórkę zakończyła defilada kompanii honorowej oraz sztandarów pododdziałów Wielkopolskiej Brygady, które po raz ostatni defilowały przed gen. bryg. dr. Robertem Kosowskim.

Tekst: st. szer. Kamil Śpiączka

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Kamil Śpiączka

dodaj komentarz

komentarze


„GeoTrashing”, czyli aplikacja na medal
 
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Święto sportowców w mundurach
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Będą zmiany w opiniowaniu zawodowców
Zakłady z Zegrza w łańcuchu dostawców Wisły
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Kolejny dzień walki z koronawirusem
Nowe samoloty w „Szkole Orląt”
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Żołnierze spieszą z pomocą
Armia donatorów krwi
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim
Kolejny sukces wojownika z Błękitnej Brygady
Oświetlenie podczas ćwiczeń polowych. Czy wiesz jak się przygotować?
„Iron Wolf '20” – siłą szpicy jest współdziałanie
Bitwa zwana „maszynką do mielenia mięsa”
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Będzie kodyfikacja wojskowych przepisów
Wojskowi wspierają medyków
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Pierwsze międzynarodowe ćwiczenia „Ślązaka”
Ukraiński kurs na Zachód
Podchorążowie – studenci medycyny szykują się do pracy w szpitalach
Lwów otrzymuje Virtuti Militari
„Brilliant Jump 2020” – skok na miarę szpicy
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Attention, Controlled Flight
Dominatorzy biegów na orientację
Start w nieznane
Komisje sejmowe o umowie z USA
Obrady ministrów obrony NATO
Jakie zmiany w mundurówce?
Lotnicy z pomocą humanitarną dla Libanu
Dwanaście Bielików jest już w Dęblinie
Piekło „Pługa”
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Sąd nad systemem
13 medali żołnierzy na ringu
Laserowa artyleria US Army
Amerykanie odmładzają F-16
Debata nad wyzwaniami przyszłości
F-16 kończą misję w Estonii
Stał prosto, o łaskę nie prosił
HackYeah, czyli programiści na start!
Świąteczne prezenty od AMW
Proobronni wspierają potrzebujących
Żołnierze pomagają w walce z pandemią
„Tumak ’20”, czyli test 16 Dywizji Zmechanizowanej
Poprady w lubelskiej „Dziewiętnastce”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Deflagracja Tallboya – wnioski z saperskiej operacji
Sukces polskich wioślarzy na mistrzostwach Europy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO