Z szeregu wystąp

Oto najlepsi z najlepszych. To oni wytyczają nowe kierunki i dzielą się swoją wiedzą.

Decyzją kapituły Buzdyganem, nagrodą „Polski Zbrojnej”, za rok 2020 wyróżnieni zostali ludzie, którzy na co dzień służą w różnych rodzajach sił zbrojnych i są aktywni w wielu dziedzinach związanych z obronnością kraju.

Świat nauki reprezentują płk Leszek Elak oraz płk pil. Ireneusz Smykla. Gen. bryg. Karol Molenda z kolei jest najwyższej klasy ekspertem z dziedziny cyberbezpieczeństwa, a płk Marek Pietrzak odpowiada za strategię wizerunkową i promocyjną wojsk obrony terytorialnej. Ppłk Andrzej Borzenda zrewolucjonizował szkolenia przeciwlotników, a Jacek Matuszak przez lata jako cywil angażował się w budowanie wizerunku polskiej armii. Mjr. rez. Wojciecha „Zachara” Zacharkowa wyróżnili czytelnicy portalu Polska-zbrojna.pl za to, że niezmiennie z dumą wspiera wojska specjalne.

Laureatom serdecznie gratulujemy!


 

Dwa lata temu, podczas obchodów 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino, kierownictwo Wojskowego Instytutu Wydawniczego dostrzegło potrzebę upamiętnienia polskich bohaterów właśnie na włoskiej ziemi. Pomysł stworzenia edukacyjnego szlaku historycznego wydawał się bardzo trudny do zrealizowania, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji – udało się!

Serdecznie dziękujemy ministrowi obrony narodowej Mariuszowi Błaszczakowi i wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu, ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, za wsparcie i objęcie przedsięwzięcia patronatami, władzom miasta Cassino za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu, oraz mecenasowi – Polskiej Fundacji Narodowej – za umożliwienie wykonania go na najwyższym poziomie.

Zespołowi Wojskowego Instytutu Wydawniczego należą się zaś wielkie podziękowania za energię i serce, które w niego włożyli.

Ścieżka wiedzie szlakiem, który pokonywali polscy żołnierze w czasie walk o wzgórze. Zachęcamy do podążenia ich śladami.

REKLAMA

Izabela Borańska-Chmielewska , redaktor naczelny „Polski Zbrojnej”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO