moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Legioniści u weteranów

Czterech piłkarzy Legii Warszawa odwiedziło Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. – Nie sądziłem, że nasi żołnierze brali udział w tylu ważnych i niebezpiecznych operacjach. Odważne z nich chłopaki. Należy ich podziwiać za poświęcenie w imię pokoju – mówił Tomasz Jodłowiec, obrońca Legii po spotkaniu z żołnierzami.


Do Centrum Weterana przyjechali Tomasz Jodłowiec – obrońca, Marek Saganowski –napastnik, Michał Kucharczyk – pomocnik oraz Tomasz Brzyski – pomocnik. Ich wizyta była związana z kampanią „Charytatywna Wiosna Legii Warszawa”. W ramach tej akcji w najbliższą niedzielę odbędzie się mecz Legia Warszawa-Zawisza Bydgoszcz. Część dochodów ze spotkania zostanie przekazana dla organizacji pomagającym byłym żołnierzom i ich rodzinom. Chodzi o Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość" oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Piłkarze Legii byli w Centrum Weterana po raz pierwszy. Po Centrum oprowadzali ich żołnierze i weterani misji. Andrzej Korus, pracownik Centrum Weterana mówił, że polskie wojsko bierze udział w zagranicznych misjach od 50 lat. – Nie sądziliśmy, że to jest tak bogata historia – mówili piłkarze.


Film: Legia Warszawa

Sportowcy zwiedzili salę tradycji, oglądali pamiątki, misyjne odznaczenia oraz zdjęcia z misji. Legioniści mieli też okazję przymierzyć mundury i porozmawiać z uczestnikami misji o ich przeżyciach. – Usłyszałem wiele ciekawych historii. Spotkanie poszerzyło moją wiedzę o misjach naszych żołnierzy. Odważne z nich chłopaki, należy ich podziwiać za poświęcenie w imię pokoju – mówił Jodłowiec.

Dyrektor Centrum nie krył zadowolenia z wizyty piłkarzy. – Spełnia się idea Centrum jako miejsca, w którym każdy może dowiedzieć się czegoś o misjach i ich bohaterach – zapewniał płk Leszek Stępień.

Kilka dni wcześniej to Legia gościła u siebie weteranów. – Mieliśmy okazję rzucić okiem na boisko z wysokości trybuny prasowej, skąd roztacza się imponujący widok zarówno na stadion, jak i Warszawę – mówił wówczas starszy chorąży Marek Łyczkowski. – Stadion  stadionem, ale dopiero jak na to wszystko spojrzy się od środka, widać jak wielkim przedsięwzięciem biznesowym jest Legia Warszawa – dodał.


W niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej dojdzie do spotkania pierwszej w tabeli Legii i zespołu Zawisza Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w ramach akcji „Charytatywna wiosna Legii Warszawa” . – Każdy z pięciu meczów zaplanowanych na rundę wiosenną ma partnera charytatywnego. Zachęcamy kibiców do przychodzenia na stadion, bo dzięki temu fundacje otrzymają od nas wsparcie finansowe – mówi Jakub Szumielewicz, wiceprezes zarządu Legii Warszawa.

O tym, jaka kwota zostanie przekazana danej organizacji, zdecyduje frekwencja. Jeśli bilety na mecz kupi 20 tysięcy kibiców, z każdej sprzedanej wejściówki Legia Warszawa przekaże złotówkę. Gdy na mecz przyjedzie 25 tysięcy widzów, organizacja dostanie 2 zł z każdego biletu, przy 29 tysiącach sprzedanych biletów suma ta wzrośnie do 5 złotych.

– Wszystkich czytelników polska-zbrojna.pl serdecznie zapraszam na niedzielny mecz! Od tego, ilu z Was zobaczy sportowe zmagania, będzie zależała kwota, którą przekaże Legia – zachęca płk Leszek Stępień, dyrektor Centrum Weterana.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Jacek Prondzyński

dodaj komentarz

komentarze


Andrzej Grzyb: Ws. obrony cywilnej liczę na porozumienie ponad podziałami
 
Priorytety dla armii
Tajna misja polskiej agentki
Będzie za co kupić koreańską broń
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Air Show ’25 – do zobaczenia
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Zachód przeciwko „korsarzom”
Eurofightery znowu w Polsce
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Szwecja kolejnym członkiem NATO
Nowoczesna łączność dla armii
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
W Jachrance o skokach spadochronowych
Ferie w mundurze
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Sztandar dla Dowództwa WOT
Sojusznicza przeprawa przez Wisłę
Lotnictwo i kobiety
Palmiry – miejsce kaźni
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
Wielki test w West Point coraz bliżej
Nowy szef CWCR
Którą drogą do armii?
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Carl-Gustaf w polskiej armii
Jastrzębie przyleciały znad Bałtyku
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Leopardy jadą na poligon
Walczyli o wolną Polskę, zginęli od kul UB
Nowoczesny system IBCS dla Wojska Polskiego
Zamiana po włosku
Tylko sprawny żołnierz może być skuteczny na polu walki
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Ostrożnie! Czołgi na drodze
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Kleszcze dla wojska
Rusza morski „Dragon”
Polska przystań brytyjskich jeńców
Pamiętamy o Niezłomnych
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Miejsce kobiet jest (również) w lotnictwie
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Telefon zaufania dla żołnierzy
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Nowe mundury pod lupą 18 Dywizji
Przerwany lot „Orlika”
Podoficer pies

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO