moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Dołącz do wojskowej cyberelity!

CSIRT MON to wyjątkowe miejsce w armii. Tworzy je zespół ekspertów, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo Polski w sieci. Dla informatyków i specjalistów od kryptologii właśnie otwiera się szansa, aby do nich dołączyć. – Oferujemy stabilne zatrudnienie, a przede wszystkim pracę pełną wyzwań – zachęca Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

CSIRT (z ang. Computer Security Incident Response Team) to zespół ekspertów, którzy dbają o bezpieczeństwo RP w cyberprzestrzeni – monitorują, analizują i reagują na pojawiające się w sieci incydenty. Rząd w 2018 roku powołał trzy takie zespoły. CSIRT GOV został podporządkowany Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, CSIRT NASK – instytutowi Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. Natomiast CSIRT MON działa w ramach Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, podległego pod resort obrony. – Nasza instytucja jest uznawana za „cyfrowe serce armii”. To kluczowy element nie tylko całego systemu bezpieczeństwa resortu obrony narodowej, ale też RP – mówi gen. bryg. Karol Molenda, dyrektor NCBC.

Teraz otwiera się szansa, aby znaleźć w niej zatrudnienie. CSIRT MON właśnie rozpoczyna rekrutację. – O pracę mogą się ubiegać nie tylko żołnierze, ale także cywile. Poszukujemy fachowców z szeroką znajomością problematyki cyberbezpieczeństwa i doświadczeniem. Przede wszystkim administratorów systemów IT, cyberbezpieczeństwa, systemów analiz i cyberzagrożeń, integratorów systemów cyberbezpieczeństwa, inżynierów bezpieczeństwa IT, specjalistów do spraw cyber threat intelligence, czy analizy powłamaniowej – wymienia gen. bryg. Karol Molenda. Dodaje także, że atutem u kandydata jest dyplom ukończenia studiów II stopnia na kierunkach informatyka, cyberbezpieczeństwo czy bezpieczeństwo narodowe. Jednak nie jest to warunek konieczny. Dobrze natomiast, aby kandydaci znali krajowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa cyberprzestrzeni i język angielski na poziomie komunikatywnym, mieli też umiejętność analitycznego myślenia. Dodatkowym plusem, ze względu na specyfikę działań jednostki, będzie posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa. – Ale w NCBC liczy się przede wszystkim pasja, wiedza i doświadczenie – zaznacza generał Molenda.

Informacje o wolnych stanowiskach cywilnych w CSIRT MON znajdują się na stronie internetowej NCBC. Jednak do rekrutacji można przystąpić nie wskazując konkretnego z nich. Aby sprawdzić swoje szanse, wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie internetowej specjalny formularz. Zostanie on oceniony przez ekspertów z NCBC. Wybrani kandydaci dostaną zaproszenie do kolejnego etapu rekrutacji – może ich czekać test, który ma potwierdzić wiedzę lub rozmowa kwalifikacyjna. Teraz, z powodu epidemii koronawirusa, cały proces rekrutacji odbywa się zdalnie, za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Kierownictwo NCBC podkreśla, że praca w zespole ekspertów jest dobrze wynagradzana. Żołnierze otrzymają dodatki do uposażenia. Zgodnie z rozporządzeniem MON z lutego 2020 roku mogą one wynosić miesięcznie od 450 do 2100 zł. Poza tym za każdy rok służby wojskowym przysługuje także jednorazowy dodatek w wysokości od 100 do 620 proc. dodatku otrzymanego w grudniu poprzedniego roku. Natomiast wysokość pensji osób zatrudnionych na stanowiskach cywilnych jest ustalana indywidualnie w zależności od umiejętności i doświadczenia kandydata. Centrum oferuje też elastyczny czas pracy. Ale to nie wszystko – osoby, które rozpoczną służbę lub pracę w NCBC mogą liczyć m.in. na dodatki stażowe, nagrody jubileuszowe, zwrot kosztów nauki.

Jednak, jak podkreśla gen. bryg. Karol Molenda, profitem zatrudnienia w NCBC są nie tylko warunki finansowe. – Nasi pracownicy mają szansę zdobywać doświadczenie zawodowe w wielu obszarach związanych z cyberbezpieczeństwem. Biorą udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach organizowanych w kraju i za granicą w certyfikowanych ośrodkach NATO – mówi. – Poza tym w szeregach naszej jednostki na kandydatów czekają zadania, z jakimi nie mogliby się zmierzyć nigdzie indziej. Dla wielu praca w takim miejscu to duma i prestiż, ale też możliwość służenia ojczyźnie – zaznacza.

Osoby zainteresowane pracą w CSIRT MON mogą uzyskać dodatkowe informacje dzwoniąc pod numer: 509 677 777 (infolinia jest czynna w dni robocze od godz. 8.00 do 20.00), a także kontaktując się z ekspertami mailowo (rekrutacja@cyber.mil.pl).

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: CYBER MIL PL

dodaj komentarz

komentarze


Kobiety a pokój
 
Sukcesy żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Wzmocnione siły na granicy
Wybierz się na wojskowe studia
Advantages of Efficient Organization
Posłuchaj historii bohaterów. To ich testament
Sto lat „Polski Zbrojnej” za nami
Ogień na alpejskich szczytach
Duch Invictus jest, czas na formę
Test mobilności 12 Dywizji
Sto lat „Polski Zbrojnej” - serwis specjalny
Polacy w Wilnie czyli „bunt” Żeligowskiego
Na Litwie o bezpieczeństwie w regionie
Eto, pies na misje
Ilu rezerwistów dostanie powołania?
Dron dla hydrografów
Course on Diplomacy
Marynarz pierwszy na mecie ćwierćmaratonu
Szef MON-u w Forcie Sill
JWK to test siły i motywacji
Żołnierze bez testów z WF-u
Polacy na czele zespołu przeciwminowego NATO
„Ramstein Alloy” nad Litwą
Koncern Boeing dostarczył kolejny samolot dla VIP-ów
Polskie Jastrzębie nad Atlantykiem
Włoski minister obrony z wizytą w Polsce
Legia Akademicka po raz piąty
Prawda o Katyniu zawarta w teczce nr 1
KFOR: wyższy stopień gotowości
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Time for Miecznik
Dron z LAW-u
Emerytura wypłacana w … karmie
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
„Akcja rekrutacja” – ostatnia szansa dla sportowców
W jedynym słusznym kierunku
Współpraca i wspólna pamięć
77 lat temu powstańcy zakończyli bój o Warszawę
Żołnierz uratował dziecko z pożaru
Ciemne strony Facebooka
Polityka nie znosi próżni
Gala Buzdyganów w stulecie „Polski Zbrojnej”
Marynarskie fatum, czyli ostatnia droga Naczelnego Wodza
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Drzwi do JWK otwiera selekcja
Rezerwista ochotnik też musi się starać
Czy będą podwyżki?
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Star Army
Polsko-tureckie obrady
Wilk na poligonie
Armia Fight Night – bitwa o niepodległość
Kraby dla podhalańczyków
Żądajcie „Polski Zbrojnej”
Szef MON odwiedził USA
Polskie skrzydła nad Morzem Śródziemnym
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Od 25 lat biegacze walczą o nóż komandosa
Sztandar dla krakowskich żandarmów
Afganistan. Czas wracać do domu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO