moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukcesy żołnierzy na AFN

Dziesiąta edycja gali MMA Armia Fight Night na medal – niemal wszystkie pojedynki miały zaskakujący przebieg. Niesamowity był przede wszystkim występ st. szer. Sylwestra Millera, który po zaciętym starciu zwyciężył z Brazylijczykiem Rafaelem Apocalypse. Wiele emocji dostarczyły także walki wieczoru – obie zakończyły się przed czasem.

Jubileuszowa gala MMA odbyła się w Żywcu. Jako pierwsi w oktagonie stawili się szer. Michał Krystman, żandarm, a także sparing partner zawodników UFC, Jana Błachowicza i Daniela Omielańczuka, i debiutujący w MMA Grzegorz Smoliński, uczestnik dwóch edycji polskiego turnieju w policzkowaniu „Punchdown”. Żołnierz nie dał swojemu przeciwnikowi żadnych szans – starcie zakończyło się nokautem po 15 sekundach pierwszej rundy.

Więcej emocji dostarczyła kibicom walka szer. Dawida „Karakana” Karecińskiego z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, a także zawodowego zapaśnika. Żołnierz od samego początku nadawał ton walce ze strażakiem Przemysławem Górnym, nic więc dziwnego, że ta toczyła się głównie w parterze. Po pełnych trzech rundach, jednogłośną decyzją sędziów, to właśnie wojskowy został jej zwycięzcą.

REKLAMA

Film:  Armia Fight Night

Podczas AFN triumfował także st. szer. Sylwester Miller z 1 Brygady Pancernej, choć po pierwszej rundzie szala zwycięstwa przechylała się zdecydowanie na stronę jego przeciwnika, Rafaela Apocalypse, zawodnika z Brazylii. W kolejnych dwóch rundach sytuacja w oktagonie nie była już tak jednoznaczna. – Na początku dominował przeciwnik, ale wówczas towarzyszyła mi myśl, że cały czas jestem w tej walce, że za moment sytuacja się odwróci i to ja przejmę kontrolę – relacjonował pancerniak po zakończonym starciu. I rzeczywiście, tak się stało. To on, większościową decyzją sędziów, został zwycięzcą walki.

Podczas gali triumfowali także weterani AFN. Sławomir Rawiński przez TKO w pierwszej rundzie pokonał kulturystę Łukasza Markowskiego. W podobny sposób zakończyło się starcie Karola Skrzypka (była to jego ósma walka pod szyldem federacji) i zawodnika z Niemiec – Łukasza Zielonki. Jednogłośną decyzją sędziów walkę wygrał także Norbert Daszkiewicz, który pokonał policjanta z Gruzji Romana Kurashvilego. Natomiast w starciu, które odbyło się w formule K1, zwyciężył Dominik Grot, siatkarz i uczestnik reality show „Love Island”, który w drugiej rundzie przez nokaut pokonał Karola Miśkiewicza, wicemistrza Polski w formule full contact. Walka kobiet, jednogłośną decyzją sędziów, zakończyła się wygraną Klaudii Syguły, która pokonała zawodniczkę z Ukrainy Darię Regil.

Tradycyjnie najważniejszą walką podczas gali Armia Fight Night jest starcie o mistrzowską szablę organizacji. Podczas jubileuszowej gali odbyły się aż dwa takie pojedynki. W kategorii półśredniej Tymoteusz Łopaczyk już w pierwszej rundzie przez TKO pokonał regularnie walczącego w AFN Jacka Bednorza. Natomiast w kategorii piórkowej, ratownik górniczy Adrian Kępa musiał uznać wyższość niepokonanego do tej pory Mansura Azhieva. Zawodnik ten urodził się w Czeczeni, jednak od wielu lat mieszka w Polsce. – Wszystkiego uczyłem się w Polsce, tu trenowałem, tu stałem się tym, kim jestem. Dlatego następnym razem proszę, aby przedstawiać mnie jako reprezentanta Polski – powiedział po ogłoszeniu wyników walki.

– Tak jak przewidywałem, zawodnicy nie zawiedli i dostarczyli kibicom wielu emocji. Niesamowita była przeprawa Sylwestra Millera, który w pierwszej rundzie został niemal znokautowany, a mimo to pokonał bardzo mocnego zawodnika z Brazylii – ocenia Filip Bątkowski, prezes Armia Fight Night. – Nie zawiodły także walki mistrzowskie, obie na bardzo wysokim poziomie i obie zakończone przed czasem – zaznacza. Dodaje także, że planuje już 11. edycję wydarzenia, jednak szczegóły są jeszcze owiane tajemnicą.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Armia Fight Night

dodaj komentarz

komentarze


Do broni!
 
Srebro sztafety i brąz kajakarek
Przez sport do wojska!
Żołnierze bez testów z WF-u
Zakaz noszenia mundurów podczas protestów
Śladami walk 2 Korpusu
Kosmiczne technologie na MSPO
Srebrna strzała na wschodniej flance
Symulator dla kierowców ciężarówek
Defendery w komplecie
Techniki linowe dla wybranych
Prestiżowe stanowisko w NATO dla polskiego oficera
Szef MON: w XXI wieku fake newsy stały się bronią
Żołnierze powinni być aktywni w mediach i lokalnie
Pomnik prawdy o Katyniu
Misja, w której stawką było życie
St. sierż. Pelo znów zwycięzcą Połówki Komandosa
W Tokio zgasł olimpijski znicz
Szczyt NATO o zagrożeniach dla bezpieczeństwa
MSPO 2021 - serwis specjalny
Emerytura wypłacana w … karmie
Skok na głęboką wodę
Wyścig zbrojeń nie ustaje
Course on Diplomacy
Jest tylko wspólna wola: bronić się!
Żołnierze wyjechali, problemy zostały
W jedynym słusznym kierunku
Biegacze na orientację z Czarnej Dywizji najlepsi
Zmodernizowany BWP – propozycja z Poznania
Ziemia z misji na pamiątkę
„Northern Coasts”, czyli debiut „Kormorana”
UE o wspólnym bezpieczeństwie
Baza ofiar zbrodni wołyńskiej
Wojskowy żargon tylko w jednostkach
Rzetelna informacja w cenie!
„Ryś”, czyli nowe zadania w nieznanym terenie
Bogate tradycje pancernego Sulejówka
Dezinformacja – oręż wojny hybrydowej
Szczyt NATO już w poniedziałek
Szczyt NATO w Brukseli – punkt zwrotny dla Sojuszu
Wojsko dla mediów, media dla wojska
Będzie więcej szkoleń z pierwszej pomocy
Oczy specjalsów
Żołnierze wrócili do Polski
Symulator skoków ze spadochronem
Trwa operacja „Silne wsparcie”
„Ocean 2020”, czyli drony na straży morskich granic
Rozwój i wyzwania wojskowej logistyki
Marynarze z 8 Flotylli na czele zespołu NATO
Srebro dla wytrwałych
Komunikacja strategiczna to dziś priorytet
Czołgi do ataku!
Współpraca i wspólna pamięć
Wybierz się na wojskowe studia
Jaki będzie nowy rok akademicki?
W walce na dwa fronty – bez szans
Polscy żołnierze polecą na Islandię
NATO na tropie dezinformacji
Prosty język to najważniejsza maksyma!
Afganistan. Czas wracać do domu
Żołnierze z Leźnicy trenują siatkarzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO