moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Mecz z mistrzem!

Marcin Możdżonek zadebiutował w nowej dyscyplinie – rozegrał mecz w piłce siatkowej na siedząco. Były kapitan kadry narodowej w siatkówce zmierzył się z drużyną weteranów, która wiosną przyszłego roku ma reprezentować Polskę na zawodach Invictus Games w Hadze. – To była wyrównana rywalizacja – ocenił Możdżonek po meczu w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym Mrągowo.

– O takim gościu na rozpoczęcie turnusu można marzyć. Odwiedził nas, opowiedział o swoich doświadczeniach z boiska, kulisach największych sportowych imprez oraz zmierzył się w koleżeńskim sparingu siatkówki na siedząco – napisali w mediach społecznościowych weterani, którzy w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym Mrągowo przygotowują się do igrzysk Invictus Games. Tym specjalnym gościem był siatkarz Marcin Możdżonek, wieloletni kapitan reprezentacji Polski, który w zespole grał na pozycji środkowego.

 

REKLAMA

Rozgrywka na wysokim poziomie

Mecz z udziałem sportowej gwiazdy odbył się w hali sportowej WOSzK Mrągowo, gdzie podczas zgrupowania ćwiczą łucznicy oraz drużyna w piłce siatkowej na siedząco. Zawodnicy rozegrali trzy sety. 2:1 zwyciężyła drużyna, w której grał były siatkarz kadry narodowej. – To był wyrównany pojedynek, a Marcin Możdżonek doskonale sobie radził. Chociaż nie grał nigdy w siatkówkę na siedząco, był równorzędnym partnerem dla naszych zawodników – ocenia Bożydar Abadżijew, trener drużyny weteranów w tej dyscyplinie. Jan Koczar, który grał w przeciwnej drużynie, dodaje, że były kapitan polskiej reprezentacji świetnie zagrywał. Był też najwyższym zawodnikiem na boisku – ma 2,11 cm wzrostu.

– To był mój debiut w siatkówce na siedząco, więc nie udzielałem zawodnikom rad, a raczej sam ich słuchałem – przyznaje Marcin Możdżonek. Podpowiedział jednak, aby zawodnicy głośno komunikowali się na boisku. – Gdy leci piłka, trzeba krzyknąć „moja” i ją odebrać. To ułatwia grę –wyjaśniał. Komentując spotkanie powiedział, że został ciepło przyjęty przez kolegów-weteranów. – Dziadek mojej żony był uczestnikiem zagranicznych misji wojskowych, więc wiem, o co chodzi w ich służbie – dodał.

Wieloletni kapitan zespołu narodowego, po zakończeniu kariery zaczął prowadzić fundację MOŻesz, która pomaga młodzieży realizować sportowe marzenia. Po spotkaniu z weteranami zapowiedział, że włączy się także w popularyzację piłki siatkowej na siedząco.

Przygotowania weteranów do Invictusa

Trener Bożydar Abadżijew chwali swoją 8-osobową drużynę. Jej zawodnicy mają na koncie mistrzowskie sukcesy: Dariusz Cegiełka był reprezentantem kadry narodowej na mistrzostwach Europy, a Jan Koczar zdobył w 2021 roku ze swoją drużyną Paravolley Silesia mistrzostwo Polski. – W przyszłym roku, jeszcze przed wyjazdem na igrzyska, mamy zaplanowane cztery zgrupowania, podczas których zawodnicy będą szlifować formę na zawody w Hadze – mówi Mariusz Pogonowski, kierownik polskiej reprezentacji sportowej Invictus Games Haga. Zawodnicy deklarują, że chcą poprawić dotychczasowe wyniki i walczyć w Hadze o najwyższe trofea.

Od kilku lat Fundacja Invictus Games założona przez członka brytyjskiej rodziny królewskiej księcia Harry’ego organizuje międzynarodowe igrzyska weteranów. Najbliższe zawody odbędą się w Hadze od 16 do 22 kwietnia 2022 roku (początkowo miały się odbyć w maju 2020, później wiosną 2021 roku, ale ostatecznie zostały przesunięte na przyszły rok ze względu na pandemię Covid-19).

Strategicznym sponsorem polskiej reprezentacji na Invictus Games jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Małgorzata Schwarzgruber

autor zdjęć: Piotr Lisowski /CWDPGP

dodaj komentarz

komentarze


Polak w szkole boardingu
 
Nowe garaże dla Leopardów
Niespokojna noc przy wschodniej granicy
Spotkanie Rady NATO–Rosja
Zielony, żółty czy czerwony?
Kolejna prowokacja na granicy
Hiszpańskie dylematy
Na wolność przez dwa mury
Jakie zmiany dla podchorążych?
Z pomocą dla Libanu
Żołnierze z Estonii na polskiej granicy
Rodzeństwo na medal
Wyciek wojskowych danych? MON bada sprawę
Jaką służbę będą pełnić żołnierze?
Walczą o tytuł Mistrza EkstraKlasy Wojskowej
W BBN o sytuacji na granicy
Legionowski szpital niemal gotowy
MON: nie wyciekły tajne informacje
Rosomaki będą groźniejsze
Amerykanie nie odpuszczą wschodniej flanki
Saperzy rozminowują Kłaj
Dziesięcioro żołnierzy w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Coraz więcej uczelni w Legii Akademickiej
Sojuszniczy ogień w Orzyszu
Nowa Rada przy prezydencie
Szer. Radosław Kawęcki mistrzem świata!
Dywizjon 303 w Napoleonie
Świadczenie motywacyjne dla żołnierzy
Komandosi w rumuńskiej Transylwanii
Jak Perun z Piratem
Bombardowanie Monte Cassino
Wojsko ma nowego biskupa polowego
Turnusy regeneracyjne dla żołnierzy służących na granicy
Zbuduj formę na wiosnę!
Drony na fali
Przesiadka do klasy premium
Zostań wojskowym muzykiem
Oczy na wschodnią flankę
Sportowi mistrzowie WOT wybrani!
W Brukseli o przyszłości NATO
Więcej pieniędzy i nowe dodatki dla żołnierzy
Polacy zakończyli dowodzenie Tarczą Przeciwminową
Szer. Karolina Bosiek mistrzynią Europy
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Nauka kruszenia lodu
Szpital w Legionowie czeka na pierwszych pacjentów
Kazachstan: rzeź u drzwi Europy
Zima, skały i kawalerzyści
Wyzwoliciele bez wyzwolenia
Border Protection Is a Priority
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Pierwszy krok do zawodowców
Bez AK, ale nadal w walce
Misja nie tylko wojskowa
Wiedza, która ratuje życie
Pentagon: oko na Chiny, Europa z tyłu głowy
Survival w Kosowie
Nowe radary dla MW
Wstęp do ostatniego rozbioru Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO