moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Cyberkonkurs MON-u

Ministerstwo Obrony Narodowej szuka wśród badaczy cyberprzestrzeni prawdziwych talentów i zachęca do udziału w konkursie o nagrodę im. Mariana Rejewskiego. Swoje prace licencjackie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie na temat cyberbezpieczeństwa i kryptologii można zgłaszać do 12 sierpnia. Do wygrania jest łącznie 50 tys. zł.

Od czterech lat Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje konkurs o nagrodę imienia Mariana Rejewskiego, wybitnego matematyka, kryptologa, który w 1932 roku rozszyfrował kod Enigmy. Przedsięwzięcie cieszy się dużą popularnością wśród studentów i doktorantów zajmujących się tematem cyberbezpieczeństwa i kryptologii. – Od pierwszej edycji na konkurs nadesłano ponad 120 prac. Jak na tak specjalistyczną dziedzinę wiedzy to bardzo dużo – mówi płk Grzegorz Wielosz, szef Oddziału Współpracy Międzynarodowej Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu WOC.

Za przeprowadzenie konkursu i nadzór merytoryczny jest odpowiedzialny Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Dyrektor Departamentu jest także przewodniczącym Kapituły, w której skład wchodzą specjaliści pełniący najwyższe funkcje w strukturach Sił Zbrojnych RP – m.in. dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, przedstawiciel Służby Kontrwywiadu Wojskowego czy dyrektor Wojskowego Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego. - Taki skład Kapituły daje szansę młodym naukowcom na bycie zauważonymi, a w przyszłości zaproszonymi do współpracy z wojskiem czy innymi instytucjami obronnymi Polski – mówi płk Sławomir Pepłoński, czasowo pełniący obowiązki dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa.  Podkreśla, że ocena merytoryczna prac konkursowych dokonana będzie przez ekspertów współpracujących z Departamentem Cyberbezpieczeństwa MON. Decydować będzie suma punktów za wartość merytoryczną pracy, samodzielność badawczą, innowacyjność tematu czy znaczenie pracy naukowej dla obronności kraju.       

Zasady udziału w konkursie są proste. Wystarczy zgłosić swoje prace naukowe na temat cyberbezpieczeństwa i kryptologii. W tym roku na prace jury czeka do 12 sierpnia. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które obroniły prace inżynierskie, licencjackie i magisterskie nie wcześniej niż 1 października 2019 roku, natomiast pracę doktorską – 1 października 2018 roku. Po raz pierwszy dopuszczono możliwość nadsyłania prac napisanych w języku angielskim, choć muszą być one obronione na uczelni znajdującej się na terenie Polski. – Pracę należy wysłać w wersji elektronicznej w formacie PDF – dodaje płk Wielosz. Trzeba również wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie cyber.mil.pl oraz złożyć zaświadczenie z uczelni o obronie przesłanej pracy.

REKLAMA

W konkursie można wygrać nawet 14 tys. zł, a pula wszystkich nagród to 50 tys. zł. Organizatorzy podkreślają, że przedsięwzięcie to sposób na odkrywanie zdolnych naukowców, których osiągnięcia mogą być dopiero początkiem większych badań. – Mają wiele do powiedzenia i warto pokazywać ich światu – podkreśla płk Wielosz. Jednocześnie konkurs ma przypomnieć, że Wojsko Polskie jest atrakcyjnym miejscem pracy i rozwoju zawodowego dla specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa i kryptologii, zarówno żołnierzy, jak i cywilów.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Pixabay

dodaj komentarz

komentarze


Jastrzębie nad Słowacją
 
Premier w Żelaznej Dywizji
Sukces ukraińskiej kontrofensywy
Ukraińska kontrofensywa
Wyjaśniona sprawa rekompensat dla rezerwistów
Polska zmiana w zespole NATO
SCAR, czyli zdalne sterowanie dronami
„Rekin” dobił do brzegu
WSF: Dzięki wojnie na Ukrainie jesteśmy bardziej zjednoczeni
Święto logistyków
Latająca Forteca w Zalewie Szczecińskim
„Nowoczesne wojsko – bezpieczne państwo”
Gaudeamus igitur!
Polska ma prawo do wojennych odszkodowań
„Ryś ‘22” z amerykańskim wsparciem
Rekordowa przysięga na WAT
Podniebny trening transportowców
Żołnierze NSZ dla wolnej Polski
MSPO. Rakietowe aspiracje WITU
Najważniejsze ogniwa nowego polskiego OPL-u
Dodatek za służbę w jednostce bojowej
Brunatny najazd
Pięć medali żołnierzy w zapasach i strzelectwie
Żołnierze zdominowali mistrzostwa kraju w strzelectwie
Śladem profesjonalistów
Kolejni operatorzy Warmate
Jakie dodatki dla żołnierzy niezawodowych?
Świadczenie mieszkaniowe w górę
Wojska OT mają pięć lat!
Desant pod Arnhem
Dezinformacja jako współczesne narzędzie walki
Dwa złota, trzy srebra i dwa brązy biatlonistów
Putin sięga po rezerwy
„Rekin” grasuje na Bałtyku
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Interwencyjne granatniki
NATO stawia na drony
Collective Defense is Priority
Ukraina świętuje, Rosja spowalnia
MSPO. Rodzina dronów pionowego startu
Integracja Wisły
Wioślarz i pięcioboista mistrzami świata!
Przygotowani na kryzys
Rakietnicy, czyli pod ostrzałem z rac
Zostań podoficerem WP!
Rosja zagarnia ukraińskie ziemie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ile Polska straciła podczas II wojny
Alianci z AK
Lider nauczy dowódców kreatywności
Jak się testuje F-35
Od Chersonia po Krym
Prawie 290 mln dolarów z USA na polskie bezpieczeństwo
Czerwona agresja
Polska wzmacnia Baltic Air Policing
Zostań stypendystą MON-u
Dublet pięciobojowych sztafet
Włoskie Typhoony w akcji
Mieć oko na Libię, uważać na Rosję
Społeczne zaplecze sił zbrojnych
16 medali szermierzy na wojskowym czempionacie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO