moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pierwsza Gala Sportu Dowództwa Generalnego

I wszystko jasne! W Klubie Kościuszkowca w Warszawie-Wesołej podsumowano współzawodnictwo sportowe w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych w 2023 roku. Przyznano wyróżnienia drużynowe i indywidualne w trzech grupach: związków taktycznych, centrów szkolenia i komórek organizacyjnych DGRSZ. W grupie związków taktycznych triumfowała 12 Dywizja Zmechanizowana.

Gospodarzem pierwszej w historii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Gali Sportu był wojskowy ośrodek kultury 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. W Klubie Kościuszkowca żołnierzom-sportowcom w mundurach za godne reprezentowanie swoich jednostek wojskowych podziękował gen. broni Marek Sokołowski, czasowo pełniący obowiązki dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. – Przede wszystkim chciałem wam podziękować za to, że umożliwiacie żołnierzom uczestniczenie w wydarzeniach sportowych, które podnoszą ich sprawność fizyczną – powiedział, zwracając się do dowódców różnych szczebli. Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku olimpijskim żołnierze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego oraz ci służący w innych jednostkach wojskowych staną na podiach najważniejszych imprez sportowych. – To bardzo ważne i warto pamiętać, że nasi żołnierze będą zdobywali medale zarówno dla Polski, jak i Wojska Polskiego – podkreślił gen. Sokołowski.

 

REKLAMA

W 2023 roku po raz pierwszy w historii DGRSZ odbyła się Spartakiada Dowództwa Generalnego. Żołnierze rywalizowali w Łasku w trzech dyscyplinach: pływaniu, biegach przełajowych oraz futsalu. Poza rywalizacją na I Spartakiadzie wyłoniono mistrzów DGRSZ w strzelaniu z broni etatowej i tenisie ziemnym. Po podliczeniu wyników zawodów w pięciu dyscyplinach sportu miejsca na podium w rankingu drużynowym, od najwyższego do najniższego, zajęli: związki taktyczne – 12 Dywizja Zmechanizowana, 11 Dywizja Kawalerii Pancernej, 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego; centra szkolenia – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych Wrocław, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej Ustka; komórki organizacyjne DGRSZ – Inspektorat Szkolenia, Sztab Dowództwa Generalnego RSZ, Inspektorat Rodzajów Wojsk.

Najlepsi we współzawodnictwie w grupie związków taktycznych.

Za wyniki osiągnięte w mistrzowskich zawodach na scenie Klubu Kościuszkowca wyróżniono najlepszych zawodników w poszczególnych dyscyplinach w grupie związków taktycznych i centrów szkolenia. W pływaniu najlepsi byli: por. mar. Bartosz Ogórek i st. szer. Daniel Jasiewicz. Na trasie biegu przełajowego wyróżnili się: st. szer. Krzysztof Tschirch i sierż. Dawid Dworak. Z kolei najlepszymi zawodnikami mistrzostw w futsalu wybrano: st. szer. Mateusza Myślińskiego i st. szer. Marcina Mrówczyńskiego. Na strzelnicy najlepsze wyniki uzyskali: mjr Zbigniew Turkowski i st. chor. sztab. Adam Kaczmarek. W tenisie ziemnym zaś wyróżnili się: por. mar. Monika Bilak i chor. mar. Michał Kaszuba.

Podczas Gali Sportu wyróżniono również najbardziej sprawnych żołnierzy z jednostek wojskowych DGRSZ. Wybrano ich na podstawie wyników rocznego sprawdzianu sprawności fizycznej żołnierzy zawodowych w 2023 roku. Maksymalną liczbę 100 punktów uzyskali: por. Iwona Januszyk, st. szer. Krzysztof Tschirch, st. mar. spec. Katarzyna Truszczyńska-Gzyl, mjr Adam Styn, st. kpr. Anna Gołąb, st. szer. Mateusz Bratek, mł. chor. Ewa Szymańska-Chajek i mjr Kamil Dwornicki oraz dwóch żołnierzy JW Agat.

Mjr Piotr Szpigiel na trasie XX Maratonu Komandosa.

W kategorii sportowa inspiracja roku wyróżniono mjr. Piotra Szpigla, szefa Sekcji WF i Sportu 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie oraz st. chor. sztab. Piotra Zamiarę, podoficera specjalistę z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Major odebrał wyróżnienie osobiście, w imieniu chorążego zaś – jego przełożony mjr Andrzej Grzywacz. Oficera z Braniewa doceniono m.in. za siedmiokrotne zwycięstwo w ekstremalnym Maratonie Komandosa oraz za to, że potrafi motywować i inspirować żołnierzy do osiągania jak najlepszych wyników dla reprezentacji 16 Dywizji Zmechanizowanej we współzawodnictwie w sporcie powszechnym. Chorążego zaś uhonorowano za osiągnięcia trenerskie w biegach na orientację oraz inspirowanie podwładnych do podnoszenia poziomu sprawności fizycznej i prowadzenia zdrowego trybu życia. – Nie spodziewałem się, że w wieku 39 lat i po tylu latach rywalizacji o trofea na wojskowych zawodach stanę się dla kogoś inspiracją w tym sporcie. Ale to bardzo miłe. Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia – zapewnił mjr Szpigiel.

SZUS

autor zdjęć: 1 BLog, 17 BZ, Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


W Jachrance o skokach spadochronowych
 
Sojusznicza przeprawa przez Wisłę
Sztandar dla Dowództwa WOT
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Tajna misja polskiej agentki
Podwyżki dla zawodowców coraz bliżej
F-16 z misją PKW Orlik w Estonii
„Brilliant Jump 2024”: finał długiego marszu
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Brak perspektyw na szybką zmianę sytuacji w Ukrainie
Nowy szef CWCR
„Nie” dla wojskowej misji w Ukrainie
Eurofightery znowu w Polsce
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Miejsce kobiet jest (również) w lotnictwie
Którą drogą do armii?
Air Show ’25 – do zobaczenia
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Podoficer pies
Rusza morski „Dragon”
Jaką drogą po wojskowy indeks?
Priorytety dla armii
Szwecja kolejnym członkiem NATO
Więcej pieniędzy dla żołnierzy TSW
Ostrożnie! Czołgi na drodze
Polska przystań brytyjskich jeńców
Kleszcze dla wojska
Telefon zaufania dla żołnierzy
Gdzie są szczątki Tu-154M? Podkomisja Macierewicza pod lupą
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Zachód przeciwko „korsarzom”
Andrzej Grzyb: Ws. obrony cywilnej liczę na porozumienie ponad podziałami
Carl-Gustaf w polskiej armii
Walczyli o wolną Polskę, zginęli od kul UB
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Nowe mundury pod lupą 18 Dywizji
Zamiana po włosku
Nowoczesna łączność dla armii
Jastrzębie przyleciały znad Bałtyku
Gwałty stały się bronią rosyjskiej armii
Ferie w mundurze
Wielki test w West Point coraz bliżej
Palmiry – miejsce kaźni
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Tylko sprawny żołnierz może być skuteczny na polu walki
Wyposażenie indywidualne żołnierzy do wymiany
Zmiany w zarządzie PGZ-etu
Więcej pieniędzy w portfelach żołnierzy
Żołnierze NATO nie pojadą do Ukrainy
Będzie za co kupić koreańską broń
Leopardy jadą na poligon
Lotnictwo i kobiety
Pamiętamy o Niezłomnych
Przerwany lot „Orlika”
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Nowoczesny system IBCS dla Wojska Polskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO