moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

ŚWIĘTOKRZYSCY TERYTORIALSI HONOROWO ODDAWALI KREW

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej podzielili się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. W odpowiedzi na apele centrum krwiodawstwa, zorganizowali akcję HDK i oddali blisko 59 litrów krwi.

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali po raz kolejny akcję honorowego krwiodawstwa. Coraz częściej brakuje krwi i centra krwiodawstwa zachęcają do dzielenia się tym bezcennym lekiem. We wtorek 19 listopada, 59 terytorialsów z kieleckich pododdziałów 10 ŚBOT odpowiedziało na apel i oddało prawie 27 litrów krwi. Zbiórka została zorganizowana w siedzibie 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Kielcach przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Żołnierze akcję zapoczątkowali 5 listopada w siedzibie 103 batalionu lekkiej piechoty w Ostrowcu Świętokrzyski, tam podczas zbiórki oddali 31 litrów krwi. W wojskowej akcji HDK uczestniczyło łącznie 130 żołnierzy którzy zasilili banki krwi blisko 59 litrami bezcennego leku.

Nasze CREDO przekuwamy w czyn. Swoim przykładem zachęcamy do dzielenia się najcenniejszym darem jakim jest nasza krew. Ponieważ każda kropla jest na wagę złota zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w akcje krwiodawstwa – podkreślił płk Sławomir MACHNIEWICZ dowódca 10 ŚBOT.

REKLAMA

Dziś „przelewamy krew” dla ludzi, oddając ją podczas zbiórki HDK. Krew to bezcenny dar życia. Niepodrabialny, nie da się jej sztucznie wytworzyć. W dniach 22 – 26 listopada będziemy obchodzili Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Swoim przykładem zachęcamy do honorowego oddawania krwi – dodaje por. Daniel WOŚ Oficer Prasowy 10 ŚBOT.

Świętokrzyscy Terytorialsi chętnie oddają honorowo krew, włączając się w ogólnopolskie akcje, zbiórki dedykowane i indywidualnie. Do tej pory w tym roku podczas 726 donacji oddali łącznie ponad 286 litrów krwi i jej składników.

Tekst: por. Daniel Woś/ 10 ŚBOT

red. PZ

autor zdjęć: 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko wraca do Gorzowa
 
Zmiana warty w PKW Liban
Polska w gotowości
Granice są po to, by je pokonywać
Arcelin – cud, który może się zdarzyć tylko raz
Z Jastrzębi w Żmije
„Polska Zbrojna” dla Orkiestry
Morze ruin, na których wyrosło życie
Z życzeniami na 105. urodziny powstańca warszawskiego!
Statuetki Benemerenti przyznane po raz trzydziesty
Bez kawalerii wojny się nie wygrywa
Zmiany w prawie 2025
Rosomaki w rumuńskich Karpatach
Wielofunkcyjna koparka dla saperów
NATO rozpoczyna nową operację na Bałtyku
Polacy łamią tajemnice Enigmy
„Cel Wisła”, czyli ku starciu cywilizacji
Bałtyk – kluczowy akwen dla NATO
14 lutego Dniem Armii Krajowej
Operacja „Feniks” – pomoc i odbudowa
PGZ – kluczowy partner
Najtrudniej utrzymać się na szczycie
Rosomaki i Piranie
Kluczowy partner
Symulator w nowej odsłonie
Na nowy rok – dodatek stażowy po nowemu
Less Foreign in a Foreign Country
Polacy pobiegli w „Baltic Warrior”
„Ferie z WOT” po raz siódmy
Mistrzyni Uniwersjady z „armii mistrzów”
Turecki most dla Krosnowic
Wicepremier Kosianiak-Kamysz w Ramstein o pomocy dla Ukrainy
Rosja prowadzi przeciw Polsce wojnę informacyjną
Co się zmieni w ustawie o obronie ojczyzny?
Szef MON-u spotkał się z wojskowymi dyplomatami
Co może Europa?
Minister wyznaczył szefa Inspektoratu Wsparcia
Turecki most nad Białą Lądecką
Siedząc na krawędzi
Synteza, czyli cios w splot słoneczny Rzeszy
Nowe łóżka dla szpitala w Libanie
Roboty w Fabryce Broni „Łucznik”
Rozgryźć Czarną Panterę
Żołnierze górą w głosowaniu na sportowca 2024 roku
Cele polskiej armii i wnioski z wojny na Ukrainie
Na zagraniczne kursy razem z rodziną?
Umowa dla specjalistów z Grudziądza
Żołnierze usuwają zniszczone przez wodę budynki
Eurokorpus na czele grupy bojowej UE
Snowboardzistka z „armii mistrzów” najlepsza na stoku w Scuol
Przetrwać z Feniksem
Okręty rakietowe po nowemu
Nie walczymy z powietrzem
Atak na cyberpoligonie
Czworonożny żandarm w Paryżu
Zrobić formę przed Kanadą
Wielka gra interesów
Ciężki BWP dla polskiego wojska
Olympus in Paris
Biegający żandarm
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Spotkanie Grupy E5 w Polsce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO